Strefa Funduszy Europejskich
Zapraszamy do Strefy Funduszy Europejskich na ulicę Moniuszki. To na Moniuszki 7/9 zdobędziesz informację o możliwości uzyskania Funduszy z Unii Europejskiej. Masz pomysł? Idź do Punktu informacyjnego Moniuszki 7/9.

21
15
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

WFOŚiGW w Łodzi jest samorządową osobą prawną od ponad 20 lat spełniającą swoją misję, której głównym celem jest finansowe wspieranie przedsięwzięć realizowanych na terenie województwa łódzkiego, służących ochronie środowiska i poszanowaniu jego wartości zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.

Projekt „Światło, którym oddychasz”– oszczędność energii dla zmniejszenia emisji zanieczyszczeń powietrza. Projekt realizacji otwartych warsztatów na temat proekologicznej iluminacji przestrzeni miejskiej i prezentacja efektów warsztatów w ramach edukacyjnej ścieżki ekologicznej wraz z artystyczną iluminacją architektoniczną elewacji 50 łódzkich kamienic przy użyciu energooszczędnych opraw oświetleniowych LED oraz organizacja IV edycji konferencji naukowej „Światło i kolor w architekturze i przestrzeniach publicznych – o świadomym kreowaniu wizerunku miasta”. został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. w ramach programu z zakresu edukacji ekologicznej, kwotą 175 500 PLN. Koszt całkowity zadania: 207 500 PLN.

www.zainwestujwekologie.pl

Rossmann
Firma Rossmann od 21 lat działa w Polsce. Swój pierwszy sklep otworzyła w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej. Od samego początku swojej działalności utożsamia się z tym miastem. Właśnie tutaj jest centrala firmy, funkcjonuje główne centrum logistyczne i znajduje się wyjątkowa drogeria ze Strefą Urody, czyli miejscem gdzie można wykonać zabiegi kosmetyczne. Rossmann ma w Polsce ponad 930 sklepów. W asortymencie znajduje się 16 tysięcy produktów 800 różnych marek, a w tym 35 marek własnych.

15
15
Manufaktura
Manufaktura to bijące serce Łodzi i nowe centrum miasta, w którym przestrzeń kultury i wyrafinowanej rozrywki znakomicie łączy się ze światem handlu i rekreacji.
Manufaktura w krótkim czasie stała się obok ulicy Piotrkowskiej wizytówką miasta. Dziś trudno wyobrazić sobie Łódź bez Manufaktury. Centrum stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta. Manufaktura to: muzea, kina, dyskoteki ponad 250 butików i sklepów, kilkadziesiąt restauracji. Jednak jej punktem centralnym jest ponad 3 hektarowy rynek, pełniący funkcję otwartej przestrzeni publicznej. To tutaj organizowane są imprezy kulturalne i rozrywkowe przyciągające zarówno łodzian, jaki i turystów. Na rynku znajduje się również najdłuższa w Europie fontanna oraz znakomicie zaprojektowane miejsca odpoczynku.

ZWiK / Łódzka Woda Najlepsza
Zakład Wodociągów i Kanalizacji jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, w której 100 procent udziałów ma gmina Łódź. ZWiK produkuje rocznie około 47 milionów metrów sześciennych wody i zaopatruje w nią Łódź i Tomaszów Mazowiecki oraz częściowo Rzgów.
Firma eksploatuje 2118 kilometrów sieci wodociągowej i blisko 1954 kilometrów kanalizacyjnej. Z wodociągów, którymi w 90 procentach płynie woda ze studni głębinowych, korzystają prawie wszyscy łodzianie, 95 procent mieszkańców ma dostęp do kanalizacji.

15
15
15

NOVOTEL
Hotel Novotel Łódź Centrum to nowa generacja komfortu. Łączy funkcjonalne wnętrza, nowoczesny design i innowacyjną technologię. Hotel znajduje się w samym sercu Łodzi, w sąsiedztwie najważniejszych atrakcji turystycznych miasta, w tym słynnej ulicy Piotrkowskiej. Jest doskonale skomunikowany z lotniskiem, dworcem kolejowym i biznesowymi częściami miasta.

EXPERYMENTARIUM
„Experymentarium” to ośrodek typu discovery center, w którym nauka nie ma tajemnic. Każdy może samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia poprzez zabawę. Tu nigdy nie jest nudno! Tu każdy może zmierzyć się z Einsteinem, sprawdzić możliwości swojego intelektu, przetestować poczucie humoru.

FOTOBUDKA18

21
15
DRUKARNIA PRASOWA
Drukarnia Prasowa S.A. w Łodzi to firma z kilkudziesięcioletnią tradycją, zajmująca się drukiem offsetowym rolowym. Oferują szeroki wachlarz produktów takich jak: czasopisma, magazyny, katalogi, gazetki i ulotki reklamowe, broszury, foldery i plakaty.
OLIMPIA
OLIMPIA to przede wszystkim długoletnia tradycja, wysoka jakość oraz wysublimowany gust. Produkty Olimpii cechują się wysoką jakością i eleganckim krojem. Tworzone są z najlepszych gatunkowo przędz, sprowadzanych z Francji i Włoch.
Zespół wykwalifikowanych projektantów i stylistów tworzy każdy model z pasją, dbając o najdrobniejsze szczegóły. Głównie dlatego ubrania Olimpii łatwo komponują się w harmonijne zestawy, tworząc klasyczne kompozycje.

21
15
APARTAMENTY PIOTRKOWSKA 114
Zapraszamy na Piotrkowską – najdłuższą ulicę w Polsce i jedną z najdłuższych w Europie, gdzie życie tętni przez całą dobę a w licznych restauracjach można skosztować kuchni z całego świata. Na ulicę, gdzie jadąc rykszą można podziwiać przepiękne secesyjne kamienice.
Zapraszamy Państwa do jednej z takich kamienic, gdzie w pieczołowicie odnowionych wnętrzach stworzyliśmy stylowe a jednocześnie nowoczesne apartamenty dla naszych gości.
U nas możecie Państwo poczuć atmosferę typowej staromiejskiej posesji, która wbrew ogólnym przekonaniom o łódzkich „podwórkach – studniach” od wiosny do jesieni tonie w zieleni i kwiatach.

Akademia Fotografii
„Patrz. Odkrywaj. Zachwycaj. Dołącz do utytułowanego grona absolwentów Akademii Fotografii, największej w Polsce szkoły fotografii.
Od lat skupiamy czołowych fachowców ze świata fotografii artystycznej i komercyjnej m.in. zdobywców World Press Photo. Kształcimy zarówno hobbystów jak i zawodowców. Poruszamy szeroki zakres praktyk i stylów fotograficznych. Pracujemy na profesjonalnym i nowoczesnym sprzęcie, który zwiększa efektywność rozwoju naszych słuchaczy. Prowadzimy kursy oraz studium, w Krakowie i Warszawie.
Odwiedź nas! www.akafoto.pl

21
15
Interbankiet
Firma „Bankiet” jest profesjonalną firmą cateringową o stabilnej pozycji na rynku. Istniejemy od 1997 roku i ciągle rozwijamy swoją działalność gastronomiczną na terenie całej Polski.

Organizujemy przyjęcia, bankiety, konferencje, sympozja, pokazy mody, pikniki zarówno dla kilku jak i kilku tysięcy osób, w miejscach wskazanych przez Państwa lub polecanych przez nas. Zapewniamy wysokiej jakości zastawę porcelanową i szklaną, aranżację sal oraz dekoracje stołów bankietowych.

Zapewniamy pełną obsługę kelnerską, złożoną z kompetentnych osób o wysokiej kulturze osobistej, w pełni oddanych swojej pracy i potrafiących pracować niezwykle efektywnie i dyskretnie. Działamy zespołowo, potrafimy optymalnie przyporządkować zadania i doskonale ze sobą współpracujemy. Nasza załoga liczy prawie 50 osób.

Projekt i Wykonanie: kamikaze & hokito projektowanie stron internetowych, serwisy www