Fundacja „Lux Pro Monumentis” wyrosła na prężnie działającą organizację pozarządową, skupiającą grupę miłośników Łodzi, jej architektury, dziedzictwa kulturowego, nowoczesnych technologii oraz możliwości, jakie niosą. Łódź, miasto o dużym potencjale – zarówno społecznym jak i kulturalnym, pozwala na realizację kreatywnych działań, dlatego podstawowym z wyzwań podjętych przez Fundację było stworzenie wydarzenia, dla którego główną rolę odgrywa zarówno architektura, jak i światło.

W 2011 roku powołano do życia „Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła” Light.Move.Festival. . Organizatorzy LMF głęboko wierzą, że Festiwal Światła poprzez niecodzienną formę ekspozycji i ekspresji ma szansę odmiany nocnego wizerunku Łodzi. Medium światła jest najmniej inwazyjnym i jednocześnie najbardziej efektywnym sposobem na rewitalizację miejsca i zainteresowanie odbiorcy. Wydarzenia Festiwalowe adresowane są do wszystkich, zarówno mieszkańców jak i przyjezdnych, którzy zafascynowani działaniami Fundacji, odwiedzają Łódź podczas kolejnych edycji.

LIGHT MOVE FESTIWAL

„Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła” Light. Move. Festival.
pragnie ukazać mieszkańcom miasta, turystom oraz władzom
nową wartość odmienionych światłem przestrzeni miejskich.
Celem jest zmiana postrzegania miasta i zmiana wizerunku miasta.

Pomysł stworzenia w Łodzi „Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła” Live. Move. Festival. zrodził się na przełomie 2009 i 2010 roku. Jego pomysłodawcami są Beata Konieczniak i Norbert Wasserfurth – Grzybowski, którzy zachwyceni architekturą Łodzi postanowili wprowadzić do kalendarza miejskich imprez kulturalnych wydarzenie, podczas które podkreślone zostanie piękno i niespotykany charakter łódzkiej zabudowy. Za narzędzie temu służące obrali medium światła.

Właśnie w celu stworzenia łódzkiego festiwalu światła w lutym 2011 roku została założona Fundacja „Lux Pro Monumentis”, co z języka łacińskiego oznacza „światło dla zabytków”. Inicjatorem powstania Fundacji była wspomniana Beata Konieczniak, która stała się jednocześnie jednym z Fundatorów.

Pomysł stworzenia w Łodzi „Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła” Live. Move. Festival. zrodził się na przełomie 2009 i 2010 roku. Jego pomysłodawcami są Beata Konieczniak i Norbert Wasserfurth – Grzybowski, którzy zachwyceni architekturą Łodzi postanowili wprowadzić do kalendarza miejskich imprez kulturalnych wydarzenie, podczas którego podkreślone zostanie piękno i niespotykany charakter łódzkiej zabudowy. Za narzędzie temu służące obrali medium światła.

Właśnie w celu stworzenia łódzkiego festiwalu światła w lutym 2011 roku została założona Fundacja „Lux Pro Monumentis”, co z języka łacińskiego oznacza „światło dla zabytków”. Inicjatorem powstania Fundacji była wspomniana Beata Konieczniak, która stała się jednocześnie jednym z Fundatorów.

organizator
partner główny
festiwal stowarzyszony
partner strategiczny
partner projektu
partner
mecenas projektu
strefa funduszy europejskich
oficjalny przewoźnik
patronat honorowy
patroni medialni
Projekt i Wykonanie: kamikaze & hokito projektowanie stron internetowych, serwisy www