Zapraszamy do oglądania galerii z Konkursu

zobacz

Fundacja „Lux Pro Monumentis”, organizator Light.Move.Festival., wspólnie z Akademią Fotografii, największą w Polsce szkołą fotografii, zapraszają do udziału w konkursie organizowanym podczas tegorocznej edycji Festiwalu Światła.

Łódź pod względem architektury to miasto wyjątkowe w skali Polski. Nigdzie nie znajdziemy tak wielu zabytków z okresu dynamicznego kapitalizmu XIX i początku XX wieku. Mimo to w codziennym pośpiechu przechodzimy obok nich obojętnie, często nie zwracając na nie uwagi. Od sześciu lat iluminacje i projekcje prezentowane podczas Light.Move.Festival rzucają nowe światło na historyczną zabudowę Łodzi. Dzięki tym instalacjom mamy wyjątkową okazję, żeby na nowo odkryć miasto i skarby, które w sobie skrywa. Ruszyć w magiczną podróż rozświetlonymi ulicami, która być może zaprowadzi nas w zupełnie nieznane dotąd miejsca.

LIGHT MOVE PHOTOGRAPH

Kolorowy festiwal światła to doskonała okazja do zrobienia niesamowitych zdjęć.

Lepiej nie ryzykować takiej podróży bez aparatu fotograficznego, by nie stracić okazji do uchwycenia w obiektywie tego fascynującego, lecz ulotnego świata. Dlatego właśnie zapraszamy Państwa do udziału w naszym konkursie fotograficznym, w którym podzielą się Państwo z nami swoimi odkryciami dokonanymi podczas tegorocznej edycji Light.Move.Festival. Czekamy na najciekawsze kadry pokazujące Łódź okrytą kolorowymi światłami festiwalu.

Konkurs podzielony jest na dwie kategorie: Główną oraz Instagram.

Aby wziąć udział w kategorii Głównej należy dostarczyć do siedziby biura Fundacji własnoręcznie wykonane jedno zdjęcie w formacie cyfrowym oraz papierowym, wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępnym poniżej.

Nagrodami w kategorii Głównej są vouchery na kursy i warsztaty o łącznej wysokości 6 000 złotych do wykorzystania u Mecenasa konkursu, w Akademii Fotografii. To wyjątkowa okazja dla wszystkich tych, którzy chcą rozwijać swoją fotograficzną pasję, pod okiem profesjonalnych fotografów, zdobywców wielu prestiżowych nagród. W ofercie Akademii każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na to, czy jesteśmy na początku swojej przygody z fotografią, chcemy poznać tajniki obróbki zdjęć, wybraliśmy już swoją specjalizację czy może kręci nas filmowanie lustrzanką.

plpl-1024x575-1024x575

Aby wziąć udział w kategorii Instagram wystarczy umieścić w aplikacji wykonane przez siebie zdjęcie i oznaczyć je hasztagiem #lightmovephotograph.

Nagrodą w kategorii Instagram jest wysokiej jakości powerbank. Dzięki temu małemu urządzeniu zawsze będziemy mogli w terenie doładować swój telefon i nigdy nie przegapimy okazji do wykonania świetnego zdjęcia. Przynajmniej nie z powodu rozładowanego smartfona.

Zdjęcia muszę być wykonane między 2 a 9 października 2016. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu są dostępne w regulaminie dostępnym poniżej.

Do pobrania: regulamin-konkursu oraz karta-zgloszeniowa

Mecenasem Konkursu jest Akademia Fotografii. Największa w Polsce szkoła fotografii, skupiająca m.in. zdobywców World Press Photo. Kształci w ramach kursów oraz studium, w Krakowie i Warszawie. Patrz. Odkrywaj. Zachwycaj. www.akafoto.pl


dz03nta_src_9193-bakademiafotografii_logo_01

89

Fundacja Lux Pro Monumentis

Wydarzenia Towarzyszące

Projekt i Wykonanie: kamikaze & hokito projektowanie stron internetowych, serwisy www