Aktualności

33-01-02

Fundacja „Lux Pro Monumentis”, organizator Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival., zaprasza na cykl otwartych warsztatów na temat proekologicznej iluminacji przestrzeni miejskiej pt. „Światło, którym oddychasz”. Każde z warsztatów zakończy otwarty pokaz iluminacji przestrzeni miejskich.

Każdy z nas chce żyć w pięknej i przyjaznej przestrzeni, czuć, że ma wpływ na jej kształt. „Światło, którym oddychasz” to projekt realizacji otwartych warsztatów edukacyjnych na temat proekologicznego, energooszczędnego oświetlenia przestrzeni publicznej oraz jego związku z ochroną jakości powietrza.

Światło to najsubtelniejsze i najbardziej efektowne z narzędzi kreujących i zmieniających jakość przestrzeni, w której żyjemy. Światło sprawia, że czujemy się bezpiecznie, sprzyja spotkaniom i kreatywności. W trakcie warsztatów uczestnicy samodzielnie, pod okiem specjalistów zaprojektują iluminację elementów budujących przestrzeń miejską – budynku, zieleni i przestrzeni otwartej. Celem warsztatów jest również wykazanie związku między zastosowaniem proekologicznego oświetlenia, czyli oszczędzaniem energii a poprawą jakości powietrza, którym oddychamy. Dzięki przedstawieniu alternatywy dla tradycyjnych energochłonnych form oświetlenia miasta, w  spektakularny, niecodzienny sposób zwracamy społeczną uwagę na relację między zużyciem energii a wzrostem zanieczyszczenia powietrza. Ta relacja nie dla wszystkich jest oczywista, zwiększamy wiec wiedzę z zakresu ochrony środowiska i świadomość ekologiczną uczestników wydarzenia.

W ramach projektu „Światło, którym oddychasz” odbędą się trzy dwudniowe spotkania warsztatowe, każde z nich poświęcone innej kategorii przestrzeni objętej iluminacją: architekturze, terenom zielonym oraz miejskim placom i pasażom. Każde ze spotkań zwieńczy pokaz iluminacji zrealizowany według stworzonych przez uczestników warsztatów projektów. Wszystkie z nich zostaną ponownie zaprezentowane podczas tegorocznej edycji Light.Move.Festival.

Na warsztaty zapraszamy wszystkich chętnych, bez względu na wiek, płeć i wykształcenie. 

IMG_565

PROGRAM WARSZTATÓW:

  • I warsztaty: Projekt artystycznej iluminacji fasady: 23-24 sierpnia,  – NABÓR ZAKOŃCZONY
  • II warsztaty: Projekt artystycznej iluminacji przestrzeni zielonej: 29-30 sierpnia – NABÓR ZAKOŃCZONY
  • III warsztaty: Projekt artystycznej iluminacji miejskiego placu: 14-15 września,  – NABÓR ZAKOŃCZONY

 

Aby zostać ich uczestnikiem wypełnij formularz i wyślij na adres: biuro@lmf.com.pl

 

Limit miejsc: 30

Galeria I

Warsztaty „Światło, którym oddychasz” Iluminacja architektoniczna

Galeria II

Artystyczna iluminacja zieleni


GALERIA III

Artystyczna Iluminacja Placu

LIGHT MOVE FESTIVAL


6
Projekt i Wykonanie: kamikaze & hokito projektowanie stron internetowych, serwisy www