Aktualności

Świąteczne koncerty „w świetle okien”

Fundacja Lux Pro Monumentis wraz z Łódzkim Centrum Wydarzeń już po raz drugi przygotowały dla łodzian cykl świątecznych koncertów w świetlnej oprawie.

Pierwsza dawka świątecznej energii

Już 10 grudnia zaczarowana muzyka, świetlna aranżacja i wyjątkowa, świąteczna sceneria po raz kolejny zamieniła przestrzeń Piotrkowskiej w magiczne miejsce radosnych spotkań. Podczas pierwszego z cyklu świątecznych koncertów „w świetle okien”, wystąpił kwartet wokalny Di Canto w składzie: Marta Malarska– sopran, Aleksandra Jabłońska – alt, Piotr Matula – tenor oraz Adam Tomczak – bas.

Artyści zaprezentowali cały przekrój świątecznych przebojów, a wyjątkową scenerię stworzyła przestrzenna instalacja świetlna „Bukiet Schumana”, która stanęła przed budynkiem i zbudowała prawdziwy miejski amfiteatr.

Jazzowy wieczór z gwiazdami

W kolejny koncertowy wieczór, 17 grudnia, solistów i odbiorców we wspólnym śpiewaniu połączyły najpiękniejsze jazzowe utwory świąteczne. Po listopadowym sukcesie w Filharmonii Łódzkiej Iza Połońska, Adam Rymarz, Michał Kobojek i Leszek Kołodziejski wystąpili w oknach Fundacji z repertuarem świątecznym. Usłyszeliśmy polskie kolędy oraz utwory takie jak: Jest taki dzień, Na całej połaci śnieg,  Let it snow. Po raz kolejny światło, kolor i dźwięk zaczarowały łódzką Piotrkowską.

Dodatkowo wszyscy goście koncertu mogli obejrzeć otwartą wystawę najlepszych zdjęć tegorocznej edycji Light.Move.Festival., która do 22 grudnia stała będzie pod adresem Piotrkowska 86.

Muzyczne okna

Fundacja Lux Pro Monumentis od 2011 roku organizuje Light.Move.Festival., który już na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych Łodzi. Festiwal to niepowtarzalna w skali kraju fuzja wydarzeń, takich jak projekcje wielkoformatowe, wystawy, spektakle, a od 2012 roku także koncerty muzyczne w nietypowych aranżacjach. Koncerty dedykowane są miłośnikom muzyki i stanowią rozświetloną strefę spotkań przy Piotrkowskiej dla osób, które pragną spędzić wyjątkowy i inspirujący wieczór w samym centrum miasta.

 

świąteczne koncerty w świetle okien

LIGHT MOVE FESTIVAL


15591269_1239156199494570_6079199976165886778_o
Projekt i Wykonanie: kamikaze & hokito projektowanie stron internetowych, serwisy www