15
Yves Moreaux

Light designer i autor wielkoformatowych projekcji mapping 3D. Jego działalność w dziedzinie sztuki światła rozpoczęła się w 1978 roku i od tego czasu tworzy swoje dzieła przy użyciu sztucznego światła, jako formy materialnego wyrazu. Poprzez światło kształtuje i tworzy atmosferę nocnych obrazów. Jego praca artystyczna łączy foton, piksel i nadaje im znaczenia w środowisku działania. Jego prace pełne są barwnych paradoksów, zestawień i kontrastów. Jego wielkoformatowe projekcje można było dotąd podziwiać na największym festiwalu światła w Lyonie, ale także miedzy innymi w Singapurze czy Dubaju.

LightCast

LightCast to grupa młodych kreatywnych grafików i animatorów wywodzących się ze środowiska akademickiego Politechniki Łódzkiej. Projekcje tworzone przez artystów łączą w sobie spektakularne efekty świetlne z unikalną fabułą wynikającą z kontekstu miejsca.

21
26
S. Jachimowicz, R. Słowik

Są z nami już pięć edycji. Ich prace mogliście do tej pory podziwiać na Moniuszki, Piotrkowskiej 77 oraz Placu Wolności.

Ich mappingi to prawdziwa uczta audiowizualna. Co roku zaskakują dbałością o detale, pomysłowością i plastyką, zaskarbiając sobie Wasze serca.

W gronie artystów LMF 2016 witamy naszych przyjaciół z Krakowa – ekipę Visualsupport– która wraca w tym roku na ulicę Piotrkowską i budynek Kościoła Podwyższenia Krzyża, by zaprosić Was w niepowtarzalną mappingową podróż do świata iluzji, snów i fantazji.

Luca Agnani

Luca Agnani od kilku lat jest wyjątkowym zjawiskiem artystycznym na scenie światowych light designerów. Od 2011 włoski artysta przekształca wizerunki najważniejszych europejskich zabytków architektury takich jak Sanktuarium San Michele czy Katedrę w Katanii na Sycylii. Wielkich echem odbiła się jego niezwykła animacja trzynastu obrazów Van Gogha, ożywiona cyfrowo i rzucająca nowe światło na dzieła holenderskiego artysty. Animację tę prezentuje podczas szóstej edycji Light.Move.Festival.

14
41
Patrice Warrener

Francuski artysta światła, najbardziej znany z systemu architektonicznego oświetlenia Chromolithe („colour from stone”), dającego wrażenie pokolorowania fasad budynku barwną łuną światła. Patrice Warrener stworzył już ponad 60 projekcji w technologii chromolithe podczas 15 lat pracy twórczej, oświetlając katedry, muzea oraz zabytkowe budowle na całym świecie. Prace Patrice’a Warrenera postrzegane są jako innowacyjny sposób na renowację zabytków architektury.

W wykształcenia malarz, Patrice Warrener był gościem wielu festiwali światła takich jak Fete des Lumières w Lyonie (Francja), Festival of Light w Nowej Kaledonii (Francja), Lumiere w Londynie oraz Light Night w Bradford (Wielka Brytania), a także Leuven en Scene Biennial (Belgia). W tym roku wystąpi na łódzkim Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival.

Natalia Oliwiak

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierunek Edukacja Artystyczna, specjalność media rysunkowe. Praca dyplomowa pt. „Kręgi czasu” realizowana pod kierunkiem prof. art. mal. Kazimierza Rocheckiego, została nagrodzona medalem im. Janusza Boguckiego za najlepszy dyplom artystyczny i prace magisterską 2011 roku. W ramach programu Erasmus wyjechała na półroczne stypendium do L’Ecole Superieure St-Luc Liege w Belgii . Od 2013 roku studentka Studiów Doktoranckich w zakresie Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Stypendystka Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Miasta Torunia. W 2015 roku rozpoczęła pracę w Planetarium EC1 Łódź. Zajmuje się animacją, filmem, tworzeniem animacji w technologii fulldome czyli pod kopułę planetarium, malarstwem, rysunkiem.

33
34
Patrycja Trela

Pochodząca z Wrocławia, interdyscyplinarna grupa złożona z artystów i inżynierów, których wspólną pasją jest wyzwalanie emocji i projektowanie doznań poprzez łączenie animacji, interakcji, nowych technologii. Członkowie grupy zajmują się głównie animacjami 3D oraz 2D, postprodukcją filmową, wizualizacjami koncertowymi oraz instalacjami interaktywnymi.

Skład: Patrycja Trela, Aleksandra Bolcek, Adrian Jackowski, Alex Malets, Dawid Śliwa, autor muzyki: Cosmic Tree

Pani Pawlosky

Pani Pawlosky, niezależna artystka wizualna,reżyserka wideoklipów, VJ. W jej portfolio znajdują się projekty multimedialne w nurcie szeroko pojętego video-artu, VJ’ingu realizowane w formie widowisk wizualnych czy instalacji audiowizualnych. Swoje prace miała okazję prezentować w Polsce oraz zagranicą (USA, Rosja,Turcja,Francja). Jest stypendystką programu Artist-in-Residance Górnej Bawarii oraz artystycznego stypendium Marszałka Województwa Zachodnio-Pomorskiego.

14570374_1167600249983499_7194307296160516675_n
Projekt i Wykonanie: kamikaze & hokito projektowanie stron internetowych, serwisy www