
Light designer i autor wielkoformatowych projekcji mapping 3D. Jego działalność w dziedzinie sztuki światła rozpoczęła się w 1978 roku i od tego czasu tworzy swoje dzieła przy użyciu sztucznego światła, jako formy materialnego wyrazu. Poprzez światło kształtuje i tworzy atmosferę nocnych obrazów. Jego praca artystyczna łączy foton, piksel i nadaje im znaczenia w środowisku działania. Jego prace pełne są barwnych paradoksów, zestawień i kontrastów. Jego wielkoformatowe projekcje można było dotąd podziwiać na największym festiwalu światła w Lyonie, ale także miedzy innymi w Singapurze czy Dubaju.
LightCast to grupa młodych kreatywnych grafików i animatorów wywodzących się ze środowiska akademickiego Politechniki Łódzkiej. Projekcje tworzone przez artystów łączą w sobie spektakularne efekty świetlne z unikalną fabułą wynikającą z kontekstu miejsca.


Są z nami już pięć edycji. Ich prace mogliście do tej pory podziwiać na Moniuszki, Piotrkowskiej 77 oraz Placu Wolności.
Ich mappingi to prawdziwa uczta audiowizualna. Co roku zaskakują dbałością o detale, pomysłowością i plastyką, zaskarbiając sobie Wasze serca.
W gronie artystów LMF 2016 witamy naszych przyjaciół z Krakowa – ekipę Visualsupport– która wraca w tym roku na ulicę Piotrkowską i budynek Kościoła Podwyższenia Krzyża, by zaprosić Was w niepowtarzalną mappingową podróż do świata iluzji, snów i fantazji.
Luca Agnani od kilku lat jest wyjątkowym zjawiskiem artystycznym na scenie światowych light designerów. Od 2011 włoski artysta przekształca wizerunki najważniejszych europejskich zabytków architektury takich jak Sanktuarium San Michele czy Katedrę w Katanii na Sycylii. Wielkich echem odbiła się jego niezwykła animacja trzynastu obrazów Van Gogha, ożywiona cyfrowo i rzucająca nowe światło na dzieła holenderskiego artysty. Animację tę prezentuje podczas szóstej edycji Light.Move.Festival.


Francuski artysta światła, najbardziej znany z systemu architektonicznego oświetlenia Chromolithe („colour from stone”), dającego wrażenie pokolorowania fasad budynku barwną łuną światła. Patrice Warrener stworzył już ponad 60 projekcji w technologii chromolithe podczas 15 lat pracy twórczej, oświetlając katedry, muzea oraz zabytkowe budowle na całym świecie. Prace Patrice’a Warrenera postrzegane są jako innowacyjny sposób na renowację zabytków architektury.
W wykształcenia malarz, Patrice Warrener był gościem wielu festiwali światła takich jak Fete des Lumières w Lyonie (Francja), Festival of Light w Nowej Kaledonii (Francja), Lumiere w Londynie oraz Light Night w Bradford (Wielka Brytania), a także Leuven en Scene Biennial (Belgia). W tym roku wystąpi na łódzkim Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival.