ART AKCJA

ART AKCJA to energetyczna mieszanka mobilna proponująca warsztaty twórczo-plastyczne, edukacyjno-kulturowe, rękodzielnicze, animacje okolicznościowe na urodzinkach, eventach oraz mobilną wypożyczalnie strojów i rekwizytów.

5
11
DJ Timon

Timon jako DJ działa od 2003 roku. Jego styl muzyczny najlepiej określić jako URBAN. Grał imprezy w przeróżnych miejscach w całej Polsce. Razem z Filipem i Mario tworzy kolektyw Gruby Groove – grupę trzech muszkieterów melanżu i niestrudzonych bojowników o dobre nastroje.

TV Moob

Dwuosobowy duet w składzie Mateusz Maciejewski i Tomasz Lisiecki, z jednej strony ostatni rzemieślnik i twórca instalacji a z drugiej zapalony poszukiwacz nowinek i operator projektora. Ich prace to mix pomysłów dwóch kreatywnych głów, po jednej stronie- zabawa nowinkami oprogramowania, czyli to co Mateusz lubi najbardziej, a z drugiej instalacje z „recyclingu” czyli konik Tomka. Na co dzień mocno zaangażowani w kulturę podziemia działacze i promotorzy. Związani z „Boom”, „UDS”, „Kwadrat”, „Łódzkie Bramy”, „Wiosło”, „Glow” czy „Williamsburg”.

lmf2015_kasia-jedruszek-10

renowacje-i-zabytki-67

Michał Jankowski

Twórca multimedialny. Absolwent Wydziału Operatorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, specjalność animacja i efekty specjalne. Wykładowca w Pracowni Filmu Animowanego i Pracowni Animacji Lalkowej na Wydziale Sztuk Wizualnych. Prowadzi również zajęcia z montażu filmowego i fotografii. Realizuje filmy animowane, fabularne, dokumentalne oraz reklamowe. Współpracuje z największymi scenami teatralnymi w Polsce jako twórca wizualizacji teatralnych.

Skład zespołu: Michał Jankowski, Muzyka: Maciej Zakrzewski, Światło: Damian Pawela

Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego

Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego

27
30
Akademia Muzyczna w Łodzi

Studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi.

W ramach tegorocznej 6. edycji Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival Akademia Muzyczna w Łodzi zaprasza na koncert najpiękniejszych piosenek z musicalu operowego Włodzimierza Korcza „Łódź Story”. Zanim musical powróci na scenę Akademii w listopadzie 2016 roku (po trzech latach od entuzjastycznie przyjętej prapremiery), Uczelnia pragnie przypomnieć wybrane numery „Łódź Story” podczas plenerowego koncertu w ramach Festiwalu Światła. Studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego zaśpiewają je w oknie kamienicy przy ul. Piotrowskiej 86, w kilku odsłonach w godzinach od 19.00 do 21.15.

Jakub Jung Quartet

Jakub Jung Quartet to skład złożony z młodych muzyków – uczniów oraz absolwentów szkół i akademii muzycznych. Grają w nim: Marcin Błoszyk (trąbka), Jakub Jung (gitara), Jakub Rusiński (bas) i Kacper Kaźmierski (perkusja). Do założenia zespołu skłoniła ich fascynacja muzyką jazzową.

38
18
Experymentarium

„Experymentarium” to ośrodek typu discovery center, w którym nauka nie ma tajemnic. Każdy może samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia poprzez zabawę. Tu nigdy nie jest nudno! Tu każdy może zmierzyć się z Einsteinem, sprawdzić możliwości swojego intelektu, przetestować poczucie humoru.

Parnas Brass Band

Zapraszamy na koncert w świetlnej oprawie w wykonaniu Parnas Brass Band.
Nazywamy się Parnas Brass Band. Jesteśmy grupa sześciu młodych muzyków z dużym doświadczeniem scenicznym. Czlonkowie zespolu wspolpracowali z gwiazdami muzyki popularnej i jazzowej, miedzy innymi Hanna Banaszak, Bracmi Cugowskimi czy Krystyna Pronko.
Zespól powstał w wyniku inspiracji uliczna muzyka wykonywana przez nowoorleanskie zespoły dęte. Parnas Brass Band swym niezwyklym show oczarowywal tlumy na ulicach polskich i zagranicznych miast. Repertuar zespolu to przeboje muzyki popularnej i jazzowej.

Skład zespołu:
Pawel Palcowski – trąbka
Pawel Południak – trąbka
Ivan Levchenko – saksofon altowy
Piotr Zawada – puzon
Szymon Klekowicki – tuba
Bartosz Szabłowski – perkusja

piątek – niedziela 21:00-23:00

38
18
Vintage Jazz Trio

Zapraszamy na koncert w świetlnej oprawie w wykonaniu Vintage Jazz Trio w składzie:
Mariusz Ambroszczyk – akordeon
Marek Kubisiak – saksofon
Adam Przybylski – kontrabas
piątek – niedziela 21:00-23:00

Projekt i Wykonanie: kamikaze & hokito projektowanie stron internetowych, serwisy www