Studentka III roku grafiki na wydziale grafiki i malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Otrzymała wyróżnienie na 8. Międzynarodowym Konkursie na Ekslibris i Małą Formę Graficzną, a następnie brała udział w wystawie pokonkursowej w budynku biblioteki Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku.
Interesuje się wieloma dziedzinami sztuki – fotografią, grafiką artystyczną, malarstwem, rysunkiem, projektowaniem graficznym. Szuka w nich równowagi między ekspresyjnym niedopowiedzeniem a wypracowanym detalem. Większość moich prac traktuje jako eksperymenty, które pozwolą wyłonić osobisty sposób wyrazu. Swoje doświadczenia traktuje jako naukę i rozwój dojrzałości artystycznej


Pomysł stworzenia w Łodzi „Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła” Live. Move. Festival. zrodził się na przełomie 2009 i 2010 roku. Jego pomysłodawcami są Beata Konieczniak i Norbert Wasserfurth – Grzybowski, którzy zachwyceni architekturą Łodzi postanowili wprowadzić do kalendarza miejskich imprez kulturalnych wydarzenie, podczas którego podkreślone zostanie piękno i niespotykany charakter łódzkiej zabudowy. Za narzędzie temu służące obrali medium światła.
Właśnie w celu stworzenia łódzkiego festiwalu światła w lutym 2011 roku została założona Fundacja „Lux Pro Monumentis”, co z języka łacińskiego oznacza „światło dla zabytków”.
Fundacja „Lux Pro Monumentis” wyrosła na prężnie działającą organizację pozarządową, skupiającą grupę miłośników Łodzi, jej architektury, dziedzictwa kulturowego, nowoczesnych technologii oraz możliwości, jakie niosą.
Grupę nieDAsię tworzą dwie artystki ze Szczecina Monika Szpener oraz Pani Pawłosky, które postanowiły połączyć świetlne działania, wykorzystywane poprzez technikę mappingu z rzeźbą. W swojej twórczości wykorzystują upcycling, ożywiają wykorzystane wcześniej przedmioty, tworząc z nich niejako rzeźby, które zostają poddane świetlnym działaniom.


Łódzka placówka edukacyjna, od lat angażująca się w projekty artystyczne realizowane w Łodzi.
Grupa artystyczna specjalizująca się w architekturze oraz miejskich projektach o kreatywnym, inspirującym charakterze. Lubią opisywać się trzema słowami: Kreatywni, Młodzi, Pracoholicy. Grupa OGE jest miksturą i konglomeratem różnych koncepcji artystycznych. Studio zostało założone w 2017 roku przez Gastona Zahra i Merav Eitana, z zawodu architektów, i od tego czasu pojawia się na najważniejszych festiwalach światła na świecie.


Francuskie studio artystyczne stworzone w 2001 roku, skupiające się na odkrywaniu światła i jego gry ze sztuką, architekturą i przestrzenią. Prace grupy Tilt inspirowane są naturą oraz przedmiotami codziennego użytku oraz mają na celu zachęcenie przechodniów do innego spojrzenia na miejsce, w którym są prezentowane.
Duet twórców najbardziej spektakularnych instalcji świetlnych. Bogumił Palewicz – reżyser światła wielu przedstawień teatralnych i operowych ( Argentyna, Kolumbia,Izraela) oraz Robert Kusik – projektant oraz twórca największych obiektów fontannowych w Polsce oraz teatralnych scenografii scenicznych. Razem tworzą Grupę odpowiedzialną za realizację niepowtarzalnych widowisk multimedialnych, podziwianych na licznych festiwalach światła.


Nieformalna Grupa Artystyczna TERAZ powstała jako odpowiedz na wszystko to, co nas otacza tu i TERAZ. W skład grupy wchodzą trzy artystki, każda działająca na innych płaszczyznach sztuki tj. film, grafika komputerowa, design. W połączonych siłach działają od roku. Mają na swoim koncie realizacje projektów artystycznych wystawianych na takich festiwalach jak LUX Festival, Helsinki oraz Sziget Festival. Wspólnie prowadzą projekt dotyczący możliwych zmian w kształcie przestrzeni miejskiej w inicjatywie społecznej. We wspólnych projektach poruszają tematy zwiazane ze społeczeństwem, tkanką miejską, animacją przestrzeni. Obecnie grupa skupiona jest na działalności lokalnej.
Skład grupy: Katarzyna Balcerowska, Ewa Browarczyk, Justyna Turek