O nas w mediach

12-metrowe rzeźby świetlne przypominające polne osty, dzikie zwierzęta orgiami, malowany światłem awangardowy mapping na pl. Wolności – to zaledwie kilka z najciekawszych instalacji, które pojawią się na Light.Move.Festival.2017. Fundacja Lux Pro Monumentis przedstawiła TOP 10 mappingów 3D, którymi rozbłyśnie Łódź w dniach 29 września – 1 października 2017r.

– To największy festiwal, jaki do tej pory przygotowaliśmy. Wczoraj zamknęliśmy program imprezy. Teraz czas na prace organizacyjne związane z montażem instalacji. Mamy 6 punktów, w których postawione zostaną mappingi – powiedziała Beata Konieczniak, kreator Light.Move.Festivalu.

W tym roku zaplanowano rekordową liczbę atrakcji. 47 różnych wydarzeń artystycznych i 15 kilometrów usłanej iluminacjami trasy. Na awangardowym szlaku rozbłyśnie 55 zabytkowych kamienic, a w pasażach i parkach staną 32 instalacje świetlne. Uwagę zwracają zwłaszcza zgeometryzowane dzikie zwierzęta, formą nawiązujące do awangardowego kierunku z początku XX wieku – kubizmu. W parku Staromiejskim będzie można zobaczyć jelenia, wilka i niedźwiedzia, podświetlonych niebieskim światłem, w Manufakturze czaić się będą gigantyczne tygrysy, iluminowane światłem ledowym.

Czytaj więcej na :

beautifulpoland.eu

polaneis.pl

LIGHT MOVE FESTIVAL


csm_11_MAMMASONICA_TECHSTURA_f716f8bf28
Projekt i Wykonanie: kamikaze & hokito projektowanie stron internetowych, serwisy www