Aktualności

W siódmej edycji festiwalowicze zobaczą rekordową ilość atrakcji. – W ostatni weekend września podświetlimy artystycznie na ul. Piotrkowskiej aż 55 kamienic, a kolorowym iluminacjom przy najsłynniejszej ulicy w Polsce będzie towarzyszyła wyjątkowa oprawa muzyczna. Na festiwalowej mapie pojawi się 30 instalacji świetlnych, projekcji wielkoformatowych i animacji. Ci z uczestników, którzy zechcą zobaczyć wszystkie atrakcje na najdłuższej trasie, do pokonania będą mieli niemal 15 kilometrów – mówi Beata Konieczniak kreator artystyczny i pomysłodawca Light.Move.Festival.

Centrum Łodzi światłem malowane

Po raz pierwszy festiwal światła podświetli łódzką cerkiew Aleksandra Newskiego – Pokażemy „Zawiłości”, czyli niesamowite widowisko audiowizualne, w którym wielkoformatową projekcję uzupełnią pokazy świateł i laserów. W skład animacji wejdzie 15 tysięcy kamieni „ożywionych” za pomocą nowoczesnej muzyki elektronicznej – mówi kreator festiwalu. Autorem „Zawiłości” jest Yann Nguema, francuski artysta znany z niezwykłych projekcji w technologii 3D, który swoje dzieła prezentował m.in. na festiwalach światła w Lyonie, Singapurze i Montrealu.

W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, czy budynek może być dziełem sztuki, Festiwal Światła tradycyjnie zawita na Plac Wolności. Fasady Kościoła Zesłania Ducha Świętego oraz Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego oddane zostały w ręce krakowskich artystów – plastyków, którzy malowanie światłem opanowali do perfekcji. Na kościele zaświeci pełna detali i barw projekcja mappingowa „Światłem Malowane”, zamieniając jego ściany w prawdziwe płótno malarskie. Muzeum zaś będzie miejscem dla „Paradoxu”, czyli bajkowego mappingu architektonicznego, wielkoformatowej projekcji 3D, która zmieniając muzeum zabierze widzów w zaskakującą podróż pomiędzy światami.

Cały program dostępny do pobrania TUTAJ

LIGHT MOVE FESTIVAL


mini-program
Projekt i Wykonanie: kamikaze & hokito projektowanie stron internetowych, serwisy www