Aktualności

 

Przebudzenie Nocy.

Przebudzenie Nocy. Studenci Szkoły Filmowej w Łodzi i Light.Move.Festival.Łódź 2015 prezentują najlepsze wielkoformatowe animacje.

Light.Move.Festival.Łódź to cykliczne wydarzenie artystyczno – kulturalne w przestrzeniach publicznych śródmieścia Łodzi, oparte na prezentacji autorskich projektów z obszaru sztuki wizualnej. Światło, obraz i dźwięk oraz nowoczesne technologie połączone mocą wyobraźni artystów tworzą niepowtarzalne kreacje wizualne, dla których ekran stanowią elewacje budynków. Podczas piątej edycji LMF na ścianie szczytowej przy Moniuszki 10 zostanie zaprezentowana najlepsza animacja, wyłoniona w drodze konkursu adresowanego do studentów Katedry Film Animowany i Efekty Specjalne, PWSFTviT w Łodzi.

 

„Szkoła Filmowa w Łodzi – jedna z najstarszych uczelni filmowych na świecie w programie studiów kładzie szczególny nacisk na ćwiczenia praktyczne.” (Źródło: https://www.filmschool.lodz.pl/”)

Udział w konkursie na krótką formę filmową daje młodym utalentowanym twórcom możliwość zaprezentowania swojego dzieła niemal półmilionowej publiczności łódzkiego Festiwalu Światła. W realizację wydarzeń festiwalowych włączają się artyści z całego świata. Fundacja Lux Pro Monumentis – organizator festiwalu nie narzuca artystom żadnych motywów przewodnich dla realizacji dzieł. Prezentowane dzieła sztuki wizualnej są efektem swobodnej i nieskrępowanej aktywności i kreacji twórczej.

Z niecierpliwością czekamy na realizacje studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej w Łodzi. Konkurs trwa od 1 czerwca do 30 czerwca 2015 roku. Piąta edycja festiwalu odbędzie się 09 -11 października 2015. Zapraszamy.

REGULAMIN KONKURSU

FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA KONKURS

2igis1f

 

LIGHT MOVE FESTIVAL


Projekt i Wykonanie: kamikaze & hokito projektowanie stron internetowych, serwisy www