Aktualności

1-infografika_lmf-2016

Dziś odbyła się konferencja prasowa dotycząca zbliżającej się szóstej już edycji Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival.

Gośćmi konferencji byli organizator i Kreator festiwalu, Beata Konieczniak oraz Prezydent Miasta Łodzi, Hanna Zdanowska.

Łódzki festiwal światła, jeden z największych tego typu w Europie, trwał będzie tradycyjnie trzy wieczory, od 7 do 9 października, w godzinach 18:45 – 24:00.

O zbliżającej się edycji opowiedziała Beata Konieczniak:

Działania festiwalowe obejmują po raz pierwszy długi deptak Piotrkowskiej od Roosevelta do Placu Wolności i dalej do Parku Staromiejskiego. Festiwal obejmie swoim zasięgiem również ukochany przez łodzian Plac Wolności, gdzie zrealizowany zostanie wielki spektakl audiowizualny, a w Parku Staromiejskim  zaczarujemy gości instalacjami artystycznymi.

Pierwszy raz obraliśmy temat przewodni Festiwalu Światła – w 2016 został nim oniryzm. Oniryzm czyli sen lub marzenie. W sztukach plastycznych pojawiał się w dziełach Francisca Goi  czy Salvadora Dalego. Oniryzm jest tematem wymarzonym dla festiwalu światła i ciekawym dla artystów. Wyobraźnia jest nieokiełznana i takie projekty pokażemy w tym roku.

Jak co roku podkreślimy piękno łódzkiej architektury i pokolorujemy światłem najsławniejszą w Polsce ulicę. Mappingi, projekcje wielkoformatowe, instalacje i iluminacje zrealizowane będą w różnych zakamarkach śródmieścia.

Podczas konferencji dowiedzieliśmy się również o wieloletniej umowie, jaką Fundacja Lux Pro Monumentis, organizator Festiwalu, podpisała z Łódzkim Centrum Wydarzeń, samorządową instytucją kultury, która odpowiada za organizację i wsparcie festiwali, koncertów, widowisk oraz wydarzeń kulturalno–artystycznych w Łodzi.

Festiwal Światła to najpopularniejsza impreza, jaka odbywa się w Łodzi. Każdego roku kilkaset tysięcy osób na ulicach miasta może podziwiać piękną, podświetloną i magiczną Łódź. W październikowy weekend Łódź jest bez wątpienia najpiękniejszym miastem w Europie. Dlatego bardzo zależało nam aby Festiwal nie tylko został z nami na dłużej, ale żeby każdego roku był jeszcze lepszy i bardziej widowiskowy. – powiedziała Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.

Drugi weekend października to prawdziwe święto światła. Po raz kolejny do naszego miasta przyjadą najlepsi na świecie light designerzy z takich krajów jak Francja, Włochy czy Wielka Brytania.

20 czerwca to również debiut identyfikacji wizualnej Light.Move.Festival., która towarzyszyć nam będzie przez najbliższe miesiące poprzedzające festiwal.

Serdecznie zapraszamy na LMF 2016!

 

Konferencja prasowa 20.06

LIGHT MOVE FESTIVAL


iluminacje-philips-lighting-poland-tech_87_image
Projekt i Wykonanie: kamikaze & hokito projektowanie stron internetowych, serwisy www