Aktualności

Szanowni Państwo,

w imieniu Fundacji „Lux Pro Monumentis”,  z wielką przyjemnością po raz kolejny  zapraszamy do udziału w konferencji naukowej z cyklu „Światło i kolor w architekturze i przestrzeniach publicznych – o świadomy kreowaniu wizerunku miasta”, która odbędzie się w dniu 29 września 2017 r. w Muzeum Miasta Łodzi przy ul. Ogrodowej 15 w Łodzi (Pałac Poznańskich – Sala Lustrzana).

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zgłoszenia należy przesyłać na załączonym formularzu rejestracyjnym na adres: m.gawrysiak@lmf.com.pl do 21 września 2017 r. W związku z ograniczoną liczbą miejsc o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Formularz do pobrania tutaj.

Celem Konferencji jest wymiana poglądów na temat potrzeb i możliwości rozwoju współczesnych miast/gmin oraz propagowanie projektów, opartych na nowoczesnych, ekologicznych technologiach, mających na celu kreowanie spójnych, estetycznych, funkcjonalnych i przyjaznych mieszkańcom oraz środowisku naturalnemu przestrzeni publicznych. To bowiem przestrzeń publiczna sprzyja zacieśnianiu więzi międzyludzkich, umacnianiu tożsamości kulturowej oraz budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i kapitału społecznego, jak również jest wizytówką miasta mającą bezpośredni wpływ na jego promocję.

Swoją wiedzą – z zakresu architektury, urbanistyki, rewitalizacji, ochrony zabytków, designu oraz ekologii – podzielą się z nami specjaliści reprezentujący następujące instytucje:  Narodowy Instytut Dziedzictwa, Urząd Miasta Łodzi, Politechnikę Krakowską, Politechnikę Poznańską oraz Fundację Lux Pro Monumentis. Wystąpienia prelegentów będą dotyczyły: kampanii społecznej „Krajobraz mojego miasta”; realizacji w przestrzeni miejskiej rzeźb, murali i mebli urbanistycznych; rewitalizacji Księżego Młyna; zastosowania i znaczenia jednobarwnego oświetlenia R-G-B w architekturze, futurystycznej wizji metropolii oraz tajników tworzenia VII edycji Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival.

Konferencja skierowana jest do wszystkich grup społecznych, uczestniczących w budowaniu wizerunku miasta, w tym do pracowników różnych szczebli administracji publicznej, projektantów – architektów i urbanistów, plastyków, designerów oraz członków stowarzyszeń, fundacji, organizacji społecznych i samorządowych.

Po zakończeniu Konferencji serdecznie zapraszamy do udziału w VII edycji Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival. Łódź 2017. W tym roku zabierzemy Państwa w niezwykła podróż  świetlnym szlakiem awangardy, na którym ujrzycie Państwo 55 podświetlonych artystycznie kamienic z wyjątkową oprawą muzyczną i aż 38 instalacji świetlnych, projekcji wielkoformatowych i animacji. Ci z Państwa, którzy zechcą zobaczyć wszystkie atrakcje na najdłuższej trasie, będą mieli do pokonania 15 kilometrów.

Program konferencji do pobrania tutaj.

V edycja konferencji naukowej „Światło i kolor w architekturze i przestrzeniach publicznych – o świadomym kreowaniu wizerunku miasta” została współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W ramach programu z zakresu edukacji ekologicznej, kwotą 198 000 PLN. Koszt całkowity zadania: 235 000 PLN.

Więcej na temat obszaru festiwalowego i jego atrakcji:

http://lmf2016.lmf.com.pl/obszar-i-glowne-atrakcje-lmf-2017-2/

https://www.facebook.com/LightMoveFestival/

LIGHT MOVE FESTIVAL


konf_www_aktualnosci
Projekt i Wykonanie: kamikaze & hokito projektowanie stron internetowych, serwisy www