Aktualności

Fundacja Lux Pro Monumentis zaprasza na szóstą edycję „Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła” Light.Move.Festival., która odbędzie się w Łodzi w dniach 7-9 października 2016 roku.

 

Light.Move.Festival. po raz kolejny odmieni oblicze łódzkiego śródmieścia. Ulica Piotrkowska, łódzkie parki i place rozbłysną magicznymi światłami, a centrum miasta przemieni się w prawdziwą galerię sztuki. Po raz pierwszy Festiwal ma też temat przewodni, a jest nim ONIRYZM – forma  kreowania rzeczywistości na kształt snu, marzenia sennego, a niekiedy nawet… najstraszliwszego koszmaru.  Zapowiadają się więc niesamowite trzy wieczory wypełnione sztuką światła. Zapraszamy do Łodzi!

 

 

ŁÓDZKI FESTIWAL ŚWIATŁA

Festiwal Światła w Łodzi to weekend, podczas którego przestrzenie publiczne ożywione mocą światła i sztuk wizualnych, stworzonych przez wyjątkowych twórców. Atrakcje festiwalowe przyciągają do śródmieścia setki tysięcy widzów.

W ramach bogatego programu artystycznego prezentujemy wielkoformatowe projekcje, dla których ekranem stają się fasady budynków, artystyczne instalacje świetlne, architektoniczno-artystyczne iluminacje elewacji historycznych kamienic, wystawy, koncerty w nietypowych aranżacjach, performance. Kluczowa jest dla nas zawsze magnetyczna i ożywcza siła światła oraz dobra, międzyludzka energia.
Motywem przewodnim tegorocznych prac artystycznych jest oniryzm.  

LIGHT MOVE FESTIVAL


lmf16_visual_www_600x600
Projekt i Wykonanie: kamikaze & hokito projektowanie stron internetowych, serwisy www