Szanowni Państwo,
w imieniu Pani Beaty Konieczniak – Kreatora Festiwalu Kinetycznej Sztuki Swiatła Light.Move.Festival. oraz członka Rady Fundacji „Lux Pro Monumentis”, dziękujemy za udział w kolejnej edycji konferencji naukowej z cyklu „Światło i kolor w architekturze i przestrzeniach publicznych – o świadomy kreowaniu wizerunku miasta”, która odbyła się w dniu 7 października 2016 r. w Muzeum Miasta Łodzi przy ul. Ogrodowej 15 w Łodzi (Pałac Poznańskich – Sala Lustrzana).
Corocznie, celem Konferencji jest propagowanie i upowszechnianie wiedzy na temat potrzeb i możliwości zrównoważonego rozwoju współczesnej metropolii, w tym przedstawianie ważnych dla miasta projektów, opartych na nowoczesnych, ekologicznych technologiach, mających na celu kreowanie spójnych, estetycznych, funkcjonalnych i przyjaznych mieszkańcom oraz środowisku naturalnemu przestrzeni publicznych, które umocnią tożsamość lokalną oraz wpłyną pozytywnie na prezencję i promocję miasta/miejscowości/regionu.
Swoją wiedzą – z zakresu architektury, urbanistyki, rewitalizacji, designu oraz ekologii – podzielili się z nami specjaliści reprezentujący kluczowe instytucje i firmy, tj.: Narodowy Instytut Dziedzictwa, Politechnikę Gdańską, Politechnikę Krakowską, Urząd Miasta Łodzi oraz Philips Lighting. Podczas wydarzenia dowiedzieliśmy się: które przestrzenie publiczne w Łodzi zostały uznane za atrakcyjne i jakie są perspektywy ich rozwoju, w jaki sposób iluminacja architektury monumentalnej wpływa na tożsamość miasta, a barwy w przestrzeniach publicznych na ludzkie emocje, jak zrewitalizować przestrzeń publiczną światłem oraz które światło jest pożądane, a które zanieczyszcza przestrzeń i środowisko. Dodatkowo poznaliśmy praktyczne wskazówki związane z tworzeniem miejskich projektów oświetleniowych – od etapu koncepcji, przez uzgodnienia z właściwymi organami, aż po realizację inwestycji.
Konferencja skierowana jest do wszystkich grup społecznych, uczestniczących w kształtowaniu wizerunku miasta, w tym do pracowników różnych szczebli administracji publicznej, projektantów – architektów i urbanistów, plastyków, designerów oraz członków stowarzyszeń, fundacji, organizacji społecznych i samorządowych.
Program konferencji do pobrania pod adresem
Udział w konferencji jest bezpłatny.
Z poważaniem
Magdalena Gawrysiak
Fundacja Lux Pro Monumentis
Organizator Konferencji
m.gawrysiak@lmf.com.pl
Warsztaty organizowane przez Fundację Lux Pro Monumentis we współpracy z Wojewódzkim funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Konferencja naukowa